Ekspozycja stała

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Nasz muzeum posiada kilka tysięcy eksponatów. Żaden z nich nie został zakupiony. Niemal cały zbiór muzealiów pochodzi od samych mieszkańców, którzy je przekazali nieodpłatnie. Ze względu na niewielką powierzchni, nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkiego. Najcenniejsze z punktu widzenia dziejów miasta zostały wyeksponowane w ramach kilku wystaw stałych:

Kultura ludowa regionu kołbielskiego – dawne przedmioty codziennego użytku, elementy sztuki ludowej, elementy tradycyjnego stroju kołbielskiego.

Ekspozycja stała

Dzieje Otwocka: miasta i uzdrowiska – kilkaset zdjęć, dokumentów i przedmiotów z okresu przed- i międzywojennego - lat największej świetności Otwocka.

Ekspozycja stała

Otwock w czasie II wojny światowej – eksponaty związane z okresem wojny, elementy uzbrojenia, dokumenty i fotografie, plansze poświęcone Irenie Sendlerowej, eksponaty związane z otwockim gettem.

Ekspozycja stała

Otwock lat powojennych – pamiątki z otwockich sanatoriów, plansze poświęcone historii Otwocka w PRL, piękne fotografie Tadeusza Krekory, przedmioty codziennego użytku z okresu PRL.

Ekspozycja stała

Otwock wczoraj i dziś – multimedialna wystawa fotografii przedstawiających te same miejsca w Otwocku dawniej i współcześnie. Wystawa podzielona jest chronologicznie i znajduje się na trzech monitorach ustawionych w różnych częściach Muzeum.

 

- Galeria im. Bogdana Stodulnego – obrazy Bogdana Stodulnego, nieżyjącego już, niezwykle uzdolnionego otwockiego artysty. Wystawa bywa okresowo zdejmowana na czas prezentacji wystaw czasowych.